Choď na obsah Choď na menu
 


Správajte sa sebaisto

 

  

imagescajhgpl0.jpg

 
Ľudí najviac priťahujú tí, ktorí sa správajú sebaisto. Chcete sa uchádzať o vyvolenú bytosť a dúfate, že tieto stránky vám odhalia tajomstvo, ako to urobiť. Vo svojom vnútri si stále nie ste istí, či na to máte predpoklady. Pochybujete o sebe. Bojíte sa. Zbavte sa týchto obáv. Všetko závisí od vás.
Táto kapitola obsahuje niekoľko metód, ktoré vám pomôžu získať väčšiu sebaistotu. Keď si budete viacej veriť, budete citovo pripravení získať vytúženú bytosť. Najväčšou láskou je naučiť sa milovať seba samého. Ten, ktorý nemá dobrú mienku o sebe, nedokáže prejaviť lásku inému. Teda je dôležité naučiť sa milovať sám seba čo najviac. Pri pozitívnom správaní k sebe vyžarujete pozitívne vlny k iným. Prejaví sa to na vašej tvári, vo vašej reči a vašom správaní. Vlny, ktoré vysielate, sa stanú "aurou", ožiaria ovzdušie okolo vás. Keď budete vyžarovať pozitívny postoj k sebe, ľudia budú radi vo vašej spoločnosti. Toto je osobná príťažlivosť, ktorá sa nazýva charizma.
Skôr než z vás začne vyžarovať zvýšená sebadôvera, musíte sa naučiť, ako byť k sebe láskavým, tolerantným a mať k sebe súcit. Mnohí ľudia sú k sebe veľmi tvrdí. Dívajú sa na seba príliš negatívne a kriticky. Kto ohovára seba samého, nevytvorí si k sebe dobrý postoj. Takéto sebapodceňovanie môže znížiť schopnosť získať partnere či partnerku. Okamžite prestaňte hovoriť o sebe zle. Rozhodnite sa že sa už nebudete zhadzovať! Možno nie ste dokonalí, ale je veľmi dôležité, aby ste zaobchádzali so sebou s úctou.
 
Aj keď vás niečo nahnevalo, čo ste urobili, nekritizujte sa. Kritizujte svoje správanie, ale nie svoju osobu. Povedzte urobil som hlúposť, nie som hlupák. Keď budete mať viac sebadôvery, čoskoro sa to na vás prejaví a ľudia okolo vás budú reagovať na auru, ktorú začnete vyžarovať. Každý robí chyby, je to ľudské. Chyby nerobia človeka horším iba ľudskejším. Nenechajte sa odradiť, ak sa vám ani po tom čo ste si prečítali tieto riadky, nepodarí zbaviť sa pocitu menejcennosti. Uvedomte si, že nie ste sami, kto trochu trpí týmto komplexom. V skutočnosti to tajne trápi väčšinu ľudí, hoci zvyčajne o tom nehovoria.
Ovládnite svoje myšlienky. Oddávať sa negatívnym myšlienkam, to je to najhoršie čo môžete urobiť. Ak sa vás zmocňuje depresia, hnev, výčitky svedomia, osamelosť, smútok, beznádej, alebo iný znepokojujúci pocit, snažte sa ich zahnať. Uvedomte si svoje pocity a skúmajte, aké udalosti ich zapríčinili. Potom sa pokúste zmeniť čo sa zmeniť dá a zmieriť sa s tým, čo sa zmeniť nedá. Ak sa vás podvedome zmocňuje zlá nálada, robte veci, ktoré vás tešia a bavia. Pustite si príjemnú hudbu, ešte lepšie je, keď si sami zaspievate, urobte si príjemný kúpeľ so sviečkami, choďte do prírody, objímajte stromy, bicyklujte sa...
Uvedomte si vaše klady. Spíšte si ich na papier. Každý človek má pozitívne črty, ktoré by sa mu mali prirátať k dobru. A máte ich určite aj vy. Zapíšte si ľudí, ktorí vás majú radi. Zapíšte si čo sa vám na sebe páči. Zapíšte si, v čom ste šikovní od prírody a čo ste sa naučili. Budete mať o sebe takú mienku, akú ste už dávno nemali. Odložte zoznam do zásuvky a z času na čas sa k nemu vráťte. (Je to jeden zo spôsobov, ktorými zlepšoval svoj život Benjamín Franklin.) Zapamätajte si dva najdôležitejšie spôsoby, ako si môžete zlepšiť svoj imidž.
1.       Uvedomte si svoje pozitívne vlastnosti a
2.       Myslite pozitívne.   
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.