Choď na obsah Choď na menu
 


Stanovte si ciele

 

shutterstock_4843384.jpg

Ak sústredíte svoj život a svoje šťastie na inú bytosť, šťastie sa vám vyhne. Hoci niet väčšieho šťastia ako je láska toho druhého, len čo sa zameriate na uspokojenie tejto potreby, všetko sa pokazí. Aby sa vám podarilo získať niečiu lásku a oddanosť, musíte sa naučiť byť šťastný aj sám. Aspoň do určitej miery. Zo spojenia dvoch nešťastných ľudí nemôže vzniknúť šťastný ľúbostný vzťah. Pre vás to znamená, že najlepšou šancou získať lásku, o akej ste vždy snívali, je žiť svoj vlastný život a snažiť sa dosiahnuť toľko osobnej spokojnosti a šťastia, koľko len môže človek sám dosiahnuť. Keď sa budete o to snažiť, láska k vám príde sama. Láska je ako tieň, uteká od vás keď ho naháňate, ale keď sa otočíte a odchádzate, beží za vami.
Žiť svoj vlastný život znamená stanoviť si osobné ciele a naplánovať spôsob ako ich dosiahnuť. Mať svoj životný plán, to je jedna z najdôležitejších vecí pre šťastný a úspešný život. Stanovenie cieľov môže byť veľmi pozitívnym zážitkom. Sústredíte sa na svoj pozitívny potenciál a nie na negatívne vlastnosti, na svoje nedostatky. Už to samo o sebe vám dodá sebadôveru a pomôže ju vyjaviť aj ostatným. Asi najväčší úžitok zo stanovenia cieľov a plánovania spôsobov, ako ich dosiahnuť, je pocit sily, ktorý pramení z toho, že robíte aktívne kroky, aby ste získali kontrolu nad vlastným životom. Bez konkrétnych cieľov uviaznete, stratíte sebadôveru a budete sa bezcieľne potĺkať.
1.       Rozhodnite sa, čo chcete robiť. Uvažujte o svojich želaniach a túžbach. Snívajte o veľkých veciach, rozložte svoj sen na také malé kroky, aby ste vždy mali čo robiť. Dávajte si také ciele, ktoré môžete osobne ovplyvniť. Buďte nezávislí od iných, ako aj od toho, či vám niekto pomôže dosiahnuť váš cieľ alebo nie. Nemôžete závisieť od nikoho, kto by za vás uskutočnil vaše ciele. Jediný človek na ktorého sa môžete spoľahnúť pri realizácii vašich plánov ste vy sám.
2.       Zapíšte si vaše ciele.
3.       Určte si poradie.
4.       Rozložte si cieľ na denné úlohy.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.