Choď na obsah Choď na menu
 


Uvoľnite sa

 

Kto boľ zaľúbený, pozná napätie a úzkosť, ktoré sa nás zmocňuje, keď sme s milovanou osobou hoci len v jednej miestnosti. Nohy sa vám podlamujú a bojíte sa prehovoriť. Chcete skryť svoju nervozitu, ale nedá sa to a to len zvyšuje vaše napätie. Čo robiť v takejto situácii? Samozrejme, uvoľniť sa. Doteraz vám nikto nevedel poradiť, ako to uskutočniť? Teraz sa naučíte niečo, čo bude pre vás osožnejšie ako všetky relaxačné techniky sveta. Nevadí, že ste nervózni. Pochopili ste to? To, čoho sa chcete zbaviť nie je nič strašné. Skutočný problém nespočíva vo vašej nervozite, ale v tom, že keď si myslíte, že ju je na vás vidno, nie ste ochotní pokračovať v tom, čo ste si naplánovali. Uvoľnite sa. Zapôsobíte práve svojou odvahou konať napriek strachu. Váš trasúci sa hlas je hudbou pre ich uši a väčším komplimentom ako si viete predstaviť. Nemusíte hovoriť o svojom pocite nervozity, len sa mu nevzpierajte. Len čo začnete konať napriek svojim obavám, nervozita sa začne strácať. A najúčinnejším liekom proti nej je skúsenosť.
Prečo sa máte uvoľniť? Určite chcete pôsobiť čo najlepším dojmom. Chcete mať úspech ako sebaistá osoba. Keď nájdete vo chvíľach pokoja a premýšľania vnútorný pokoj, uvedomíte si, že od jedného stretnutia s tým druhým nezávisí celý svet. Nájdete vnútorné zdroje sebavedomia, ku ktorým sa môžete vrátiť vždy, keď sa vaša hladina úzkosti priblíži k červenej čiare.
Keď sa správate pokojne a sebaisto, pomáha to ostatným, aby vás nasledovali a spolu s vami sa cítili pokojne a uvoľnene. Čím ste bezstarostnejší a uvoľnenejší, tým slobodnejšie bude vaše podvedomie usmerňovať vaše kroky pri spoločenskom styku. Najlepší výkon podávame vtedy, keď sa nebojíme a sme uvoľnení. Je vôbec možné netriasť sa od strachu v najdôležitejšej situácii svojho života? Nie, nie je to možné. Ale ak prvý raz túto situáciu nezvládnete, pri ďalších stretnutiach budete už oveľa sebaistejší. Neobávajte sa, že situáciu nezvládnete. Bude vám to vždy na úžitok. Vždy vyhráte: buď získate čo chcete, alebo získate skúsenosť, vďaka ktorej sa budete pri budúcich stretnutiach správať oveľa pokojnejšie. Takže sa uvoľnite. Nemôžete prehrať.
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.